Fudbal – Srpska liga Vojvodina: Tomić, Tomčić i Savanović za petu pobedu na gostovanju

23 oktobar 2021
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Fudbaleri Bečeja su danas u Novim Banovcima protiv ekipe Omladinca, u utakmici 11. kola Srpske lige Vojvodina zabeležili petu pobedu na šestom gostovanju ove jeseni. Konačan rezultat bio je 2:3 u korist gostujućeg tima, a strelci su bili Tomić u 14, Tomčić u 26. i Savanović u 59. minutu utakmice, a golove za domaćina postigli su Misić u 3. i Grbović u 90. minutu susreta.

Iako su ekspresno došli u vođstvo izuzetnim pogotkom Aleksandra Misića koji je lepim udarcem sa dvadesetak metara savladao vrlo dobrog Milovanova, domaći fudbaleri su brzo poklekli pred naletima Bečejaca.

Samo deset minuta nakon primljenog gola, Nikola Tomić je prihvatio loptu od Žeravice nadomak kaznenog prostora, odlično je reagovao i snažnim šutem pogodio donji desni ugao golmana Markovića.

Nakon toga, Bečejci su nastavili sa inicijativom i u 26. minutu Čedomir Tomčić se dokopao lopte na sredini terena, potom je solo akcijom nosio po desnoj strani i onda sigurnim šutem sa ivice kaznenog prostora pogodio nebranjeni deo mreže.

Prednost Bečeja povisio je Miloš Savanović svojim 13. pogotkom u 59. minutu meča kada je nakon pasa Žeravice prošao po levoj strani i sa ivice šesnaesterca poslao loptu u suprotan ugao golmana domaćina, a ona se od stative odbila u mrežu.

Konačan rezultat susreta postavio je Grbović koji je izveo neku vrstu skraćenog kornera iskosa sa leve strane i umesto da centrira, snažnim šutem uspeo je da prevari inače vrlo dobrog Milovanova i tako ublaži poraz.

Za Bečej su nastupali: Milovanov koji je nosio i kapitensku traku jer zbog žutih kartona pauzirao je Vorgučin, zatim Milin, Jelenković, Terzin, Preradov, Mastilo, Dražić, Žeravica, Tomić, Tomčić, Savanović, a igrali su još Šormaz, Brkić i Krajinović.

U narednom prvenstvenom kolu Bečejci na svom stadionu dočekuju ekipu Dinama 1945 iz Pančeva.