Sportski mozaik

Rukometaši Jedinstva pobedili su prošle nedelje u OSC „Mladost“ ekipu Milicionara sa 26:24 (14:10).

VATERPOLO

Prva B liga
1. kolo (subota, 5. decembar, 19.00)
Bečej 2005 - ŽAK

Fudbal

Srpska liga, grupa Vojvodina

26. kolo:
Bratstvo 1946 – Bečej 1918 2:2
Odžaci – Dinamo 1945 3:2
Cement – Crvena zvezda 1:2
Omladinac – Mladost 4:1
Radnički (Zr) – Borac 0:2
Bačka 1901 – Radnički (NP) 0:1
Rad. (SM) – Radnički (Š) 6:0
Železničar – Dunav 1:1

Fudbaleri Bečeja su protekle dve nedelje odigrali tri prvenstvene utakmice i zabeležili dve pobede i jedan nerešen rezultat i dva kola pre kraja takmičenja sa 71 bodom, odnosno 15 bodova prednosti u odnosu na pratioca, nalaze se na čelu tabele uz impresivan bilans od 23 pobede, tri poraza i dva nerešena ishoda mečeva i gol diferenciju od 74 data i 20 primljenih pogodaka.

Fudbaleri Bečeja nakon četiri prvenstvena kola odigrana u protekle tri nedelje i ostvarene tri pobede, protiv Radničkog u Zrenjaninu (3:1), Omladinca iz Novih Banovaca (3:1) i Odžaka (1:0) na svom terenu i poraza na gostovanju u Beočinu od Cementa (1:0) sa 64 boda, odnosno 14 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu Dinama 1945 iz Pančeva su nadomak ostvarenja svojih ambicija pet kola pre kraja prvenstvene trke i plasman u I ligu Srbije.

Na pojedinačnom juniorskom Prvenstvu Srbije održanom 28. aprila u Temerinu igračice gradištanske Vojvodine su osvojile dva zlata, srebro i bronzu.

Bečej je minulog vikenda bio domaćin finalnog turnira juniorskog Prvenstva Srbije za odbojkaše. Titula prvaka Srbije pripala je ekipi Vojvodina NS seme iz Novog Sada koja je u finalu pobedila Ribnicu iz Kraljeva sa 3:0 (25:21, 25:22 i 25:15). Pobednički pehar kapitenu Novosađana uručio je predsednik opštine Bečej Dragan Tošić, a u utakmici za treće mesto Spartak iz Ljiga je savladao Niš sa 3:2 (25:22, 16:25, 25:21, 19:25 i 15:10).

Fudbal

Srpska liga, grupa Vojvodina
            
22. kolo:
Radnički (Zr) – Bečej 1918 1:3
Bratstvo 1946 – Cement 3:0
Omladinac – Odžaci 1:1
Bačka 1901 – Dinamo 1945 3:2
Radnički (SM) – C. zvezda 2:0
Železničar – Mladost 2:1
Dunav – Borac 4:3
Radnički (Š) – Radnički (NP) 1:3

KOŠARKA

Prva srpska liga - Sever (m)
10. kolo
Nova Pazova  - Jedinstvo (NB) 85:78
11. kolo (subota, 12. decembar, 19.00)
Jedinstvo (NB) - Srem (SM)

Mlađe kategorije Bečeja Old gold i Škole fudbala Bečej proteklog vikenda završile su jesenji deo takmičenja u ligama u kojima nastupaju.

Naslovi

Popularni Članci